sábado, 13 de maio de 2017

LIVE: Πανιώνιος - Παναθηναϊκός

Αμφίρροπο παιχνίδι στη Νέα Σμύρνη ανάμεσα σε Πανιώνιο και Παναθηναϊκό (27/11, 19:30) για την 12η αγωνιστική. Οριακό ματς για τους "πράσινους" που δεν έχουν περιθώρια για νέα απώλεια, ενώ ο "Ιστορικός" θέλει να συνεχίσει τις υψηλές πτήσεις. Μπείτε στο LIVE του αγώνα.

Πανιώνιος
Παναθηναϊκός
SUPER LEAGUE
1
1
-
90 '
HM
Σκόρερ71' Ανσαριφάρντ / 93' Βιγιαφάνιες
Η σελίδα ανανεώνεται αυτόματα όποτε υπάρχει νέα καταχώρηση - δεν χρειάζεται refresh

21:32
Ο Παναθηναϊκός με το γκολ του Βιγιαφάνιες στις καθυστερήσεις πήρε το βαθμό της ισοπαλίας στη Νέα Σμύρνη.
21:26
Εκτελεί ο Λουντ διώχνουν οι αμυντικοί και ολοκληρώνεται το παιχνίδι.
21:26
Φάουλ σε καλή θέση για σέντρα για τον Παναθηναϊκό.
21:25

96'

Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό.
21:24
Μπήκαμε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.
21:24
Μπλόκαρε εύκολα ο Βλαχοδήμος.
21:24

94'

Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Πανιώνιο.
21:23

93'

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ (Βιγιαφάνιες): Σέντρα από τον Μέστο, ο Βιγιαφάνιες κατέβασε την μπάλα στο ύψος της μεγάλης περιοχής και με σουτ νικά τον Γιαννιώτη κάνοντας το 1-1.
21:22

92'

Αλλαγή για τον Πανιώνιο.Ο Αντωνιάδης περνά στη θέση του Σαββίδη.
21:21

91'

Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μασούντ χόρεψε την άμυνα του Παναθηναϊκού, γύρισε την μπάλα στον Ολαϊτάν με τον Νιγηριανό να αστοχεί με κεφαλιά.
21:21

91'

21:20
Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά στην Νέα Σμύρνη και θα έχουμε έξι λεπτά καθυστερήσεις.
21:19

89'

Νέο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τον Κόρμπο.
21:18

88'

Ο Εμποκού εκτέλεσε το φάουλ ο Ρέις πήρε την κεφαλιά και ο Ενγκόγκ μπροστά από τον Μολέντο έδιωξε σε κόρνερ. Σημαντική παρέμβαση από τον Γάλλο επιθετικό αφού μέσα από την μικρή περιοχή ο Βραζιλιάνος θα μπορούσε να σκοράρει.
21:17

87'

Φάουλ για τον Παναθηναϊκό σε καλή θέση για σέντρα από τα αριστερά.
21:16

87'

Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Ο Κουτρουμπής δίνει τη θέση στον Ρινάλντι.
21:15

85'

Ωραία πάσα από τον Βιγιαφάνιες στον Μέστο ο Ιταλός έκανε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής με την μπάλα να περνά δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας του Γιαννιώτη.
21:14

84'

ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ (Ενγκόγκ): Ο Γάλλος επιθετικός γύρισε ωραία μέσα στην περιοχή, έκανε το σουτ με τον Βλαχοδήμο να αποκρούει, στη συνέχεια η μπάλα βρήκε στο αριστερό κάθετο δοκάρι και πέρασε κόρνερ.
21:12

83'

Ακόμα ένα κόρνερ για τους γηπεδούχους. Δώδεκα έχει ο Πανιώνιος μόλις δύο ο Παναθηναϊκός.
Προσπαθεί να πιέσει ο Παναθηναϊκός για να φτάσει στην ισοφάριση. Ο Πανιώνιος έχει δώσει μέτρα στους πράσινους.
21:09

80'

Κίτρινη κάρτα στον Μέστο.
21:09

80'

Αλλαγή για τον Πανιώνιο: Ο Ενγκογκ περνά του Ανσαριφάρντ.
21:08

79'

Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Βιγιαφάνιες βρήκε τον Μπεργκ μέσα στην περιοχή, εκείνος γύρισε την μπάλα στην μικρή περιοχή στον Λουντ όμως ο Γιαννιώτης έκανε μεγάλη απόκρουση κρατώντας το 1-0 για τον Πανιώνιο.
21:06

76'

Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Εξαιρετική κάθετη από τον Ανσαριφάρντ με τον Μπεν να βγαίνει σε τετ α τετ με τον Βλαχοδήμο και τον τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού να τον νικά.
21:05
Η είσοδος του Εμποκού έφερε και... μετακόμιση του Λουντ στα αριστερά με τον Εμποκού να παίζει δίπλα στον Μπεργκ.
21:04

75'

Ο Μέστο παραχωρεί το κόρνερ για τον Πανιώνιο.
21:03
Ο Ανσαριφάρντ πανηγύρισε το γκολ του με τη φανέλα του άτυχου Πατσατζόγλου ο οποίος είχε τραυματιστεί και θα χάσει όλη τη χρονιά.
21:02

73'

Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Ο Εμποκού αντί του Γουακάσο.
21:02

71'

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ (Ανσαριφάρντ): Εξαιρετική κάθετη πάσα από τον Μασούντ ο Ανσαριφάρντ πέρασε τον Βλαχοδήμο και άνοιξε το σκορ για τον Πανιώνιο κάνοντας το 1-0.
21:00

71'

Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Μασούρας άφησε τη θέση του στον Ολαϊτάν.
21:00

70'

Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ο Γουακάσο γύρισε την μπάλα στον Βιγιαφάνιες ο Αργεντινός έκανε το βολέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής όμως αστόχησε.
20:59

68'

Ακυρώνεται γκολ του Πανιώνιου σωστά ως οφσάιντ. Μετά από σουτ του Μασούντ ο Μπεν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά ήταν ξεκάθαρα πίσω από τους αμυντικούς του Παναθηναϊκού και σωστά ακυρώθηκε το τέρμα που σημείωσε.
20:57

68'

Κάτι σαν σέντρα από τον Τασουλή η μπάλα πάνω στον Βλαχοδήμο.
20:56

67'

Φάουλ από τον Ρέις στον Ανσαριφάρντ και κίτρινη κάρτα στον Πορτογάλο.
20:56

66'

Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους από τον Μολέντο.
20:55
Συνεχίζει ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού, αλλά ο Κοτσόλης συνεχίζει το ζέσταμα του.
20:53
Ο Βλαχοδήμος έχει χτυπήσει και ο Κοτσόλης έχει σηκωθεί για ζέσταμα.
20:53

63'

ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ: Ωραία ανάπτυξη από τους γηπεδούχους. Ο Μπεν γύρισε την μπάλα, ο Ανσαριφάρντ την άφησε να περάσει με τον Μασούντ να κάνει το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής και ο Βλαχοδήμος έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ. Μεγάλη επέμβαση από τον πορτιέρο των πρασίνων.
20:50

61'

Αδράνεια από την άμυνα των γηπεδούχων η μπάλα έφτασε στον Μπεργκ μέσα στην μικρή περιοχή όμως έδιωξε σε κόρνερ ο Βλάχος.
20:50

59'

Ωραία φάση από τον Παναθηναϊκό. Ο Ρέις με κάθετη βρήκε τον Γουακάσο στα αριστερά, εκείνος έκανε τη σέντρα με τη μία και ο Μπεργκ με προβολή έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Πανιώνιο. Πρώτη καλή ανάπτυξη από τους πράσινους στο ματς.
20:47

58'

Φάουλ από τον Τασουλή στον Μέστο και κίτρινη κάρτα στον παίκτη των γηπεδούχων.
20:46

56'

Ατομική ενέργεια από τον Μέστο, ο Ιταλός έφερε την μπάλα στο αριστερό και σούταρε με τον Γιαννιώτη να μπλοκάρει εύκολα. Πρώτη τελική του Παναθηναϊκού στην εστία.
Ο Παναθηναϊκός παίζει με 4-4-2. Στην άμυνα είναι οι Μέστο, Μολέντο, Κουτρουμπής, Μέστο. Αμυντικός μέσος μπροστά τους ο Ρέις, δεξιά ο Ζέκα, αριστερά ο Γουακάσο και ο Βιγιαφάνιες στην κορυφή του ρόμβου. Με τους Μπεργκ και Λουντ να είναι το ζευγάρι των επιθετικών.
20:40
Περνά ανεκμετάλλευτο και αυτό.
20:40
51'
Ακόμα ένα κόρνερ για τον Πανιώνιο αυτή τη φορά το παραχώρησε ο Μολέντο
Ο Ρέις παίζει ως αμυντικό χαφ ακριβώς μπροστά από τους Κουτρουμπή και Μολέντο με τους Γουακάσο και Ζέκα να είναι δίπλα του.
20:38

48'

Ο Γκιοατά παραχωρεί το πρώτο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό.
20:35
Μένει να δούμε εάν θα έχουμε αλλαγή και στη διάταξη του Παναθηναϊκό ή ο Πορτογάλος θα πάει στην τριάδα της άμυνας αντί του Βούλγαρου.
20:34

46'

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
20:34

46'

Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Ο Ρέις περνά στη θέση του Ιβανόφ.
20:33
Με αλλαγή θα ξεκινήσει ο Παναθηναϊκός στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ οι παίκτες των δύο ομάδων μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.
20:29
Στο γήπεδο μεταξύ των θεατών είναι και ο Νίκος Νταμπίζας.
Αξίζει να αναφέρουμε ότι ο Σταματσόνι επιχείρησε να αλλάξει το σύστημα της ομάδας του στο τελευταίο τέταρτο του πρώτου ημιχρόνου. Βλέποντας ότι ο Μπεργκ είναι απελπιστικά μόνος του έδωσε εντολή στον Λουντ να παίζει πιο κοντά του με τον Βιγιαφάνιες να γυρίζει πιο πίσω.
Ο Πανιώνιος ήταν εκείνος ο οποίος είχε τρεις σημαντικές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ όμως δεν τα κατάφερε. Στην αντίπερα όχθη ο Παναθηναϊκό δεν έχει δημιουργήσει κάτι το αξιόλογο και αναλώνεται σε μακρινά σουτ αδυνατώντας να μπει με αξιώσεις στην περιοχή των γηπεδούχων.
20:17
Τέλος πρώτου ημιχρόνου
20:15

43'

Έξυπνη μπαλιά από τον Βιγιαφάνιες στον Μπεργκ η μπάλα πήγε πιο πίσω από εκεί που την ήθελε ο Σουηδός και έτσι δεν μπόρεσε να πλασάρει τον Γιαννιώτη.
20:12

41'

Σέντρα κακή από τον Βλάχο. Η μπάλα απευθείας άουτ.
20:11

40'

Κίτρινη κάρτα στον Ιβανόβ ο οποίος ανέτρεψε τον Μπεν αφού είδε ότι δεν μπορεί να τον προλάβει.
20:10
Έδιωξε εύκολα ο Κουτρουμπής αυτή τη φορά.
20:09

37'

Νέο φάουλ αυτή τη φορά από τον Μέστο στον Τασουλή και νέα ευκαιρία για τον Πανιώνιο να φέρει την μπάλα μέσα στην περιοχή του Βλαχοδήμου.
20:07

35'

Τρομερή ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μασούντ εκτέλεσε το φάουλ ο Οικονόμου ολομόναχος στο δεύτερο δοκάρι πήρε την κεφαλιά, αλλά έστειλε την μπάλα πάνω στον Βλαχοδήμο ο οποίος έδιωξε σε κόρνερ.
20:05

34'

Φάουλ από τον Γουακάσο στον Βαλεντίνο Βλάχο σε καλή θέση για σέντρα και αυτό.
Πατάει καλύτερα τα τελευταία λεπτά ο Πανιώνιος και έχει χάσει δύο καλές στιγμές για να ανοίξει το σκορ. Ο Παναθηναϊκός συνεχίζει να έχει την κατοχή της μπάλας χωρίς ωστόσο να έχει δημιουργήσει ευκαιρίες.
20:01

29'

Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Ο Μπεν εκτέλεσε το κόρνερ. Ο Μέστο βρήκε την μπάλα και της άλλαξε πορεία με τον Οικονόμου να αιφνιδιάζεται μέσα από την μικρή περιοχή και να μην μπορεί να τη στείλει στα δίχτυα.
19:59

28'

Δεύτερο κόρνερ για τον Πανιώνιο από τον Γουακάσο.
19:59

28'

Σέντρα έκανε ο Μασούντ και ο Μολέντο παραχώρησε κόρνερ.
19:59

27'

Φάουλ σε καλή θέση για τον Πανιώνιο. Το πιθανότερο είναι να γίνει σέντρα από εκείνο το σημείο, αν και δεν είναι απαγορευτική η απόσταση για απευθείας εκτέλεση.
19:57

25'

Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Γουακάσο η μπάλα ψηλά άουτ.
19:56

23'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μασούντ έφυγε από κανονική θέση με όλη την άμυνα του Παναθηναϊκού να σταματάει νομίζοντας ότι ήταν οφσάιντ. Στη συνέχεια έκανε το γύρισμα η μπάλα πέρασε από τον Κουτρουμπή, ο Μπεν και ο Μασούρας αιφνιδιάστηκαν προ κενής εστίας και ο Βλαχοδήμος μπλόκαρε.
Το παιχνίδι έχει ρυθμό οι δύο ομάδες προσπαθούν να χτυπήσουν στην κόντρα όμως αρκετές φορές οι παίκτες γλιστρούν και έτσι χάνεται η ευκαιρία για καλές ευκαιρίες εκατέρωθεν.
Σε ό,τι αφορά τη διάταση του Παναθηναϊκού εκείνο που φαίνεται από τα πρώτα λεπτά είναι ότι οι πράσινοι παίζουν με ένα 3-4-2-1. Ζέκα και Γουακάσο συνθέτουν το δίδυμο των αμυντικών μέσων με τους Χουλτ και Μέστο στα άκρα. Λίγο πιο μπροστά σε πιο ελεύθερο ρόλο πίσω από τον Μπεργκ παίζουν οι Βιγιαφάνιες και Λουντ.
19:52

20'

Σέντρα από τον Γουακάσο βγαίνει και μπλοκάρει πριν από τον Μπεργκ ο Γιαννιώτης.
19:51

19'

Αδύναμη κεφαλιά από τον Κόρμπο μπλόκαρε εύκολα ο Βλαχοδήμος.
19:48

17'

Μακρινό σουτ από τον Γουακάσο η μπάλα άουτ.
19:47
Σέντρα από τον Βλάχο και ο Μέστο παραχωρεί και δεύτερο κόρνερ.
19:47

16'

Σουτ του Ανσαριφάρντ η μπάλα κόντραρε στον Ιβανόφ και πέρασε κόρνερ.
19:45

14'

Ωραία ανάπτυξη από τον Πανιώνιο. Ο Μπεν από δεξιά έκανε τη σέντρα με τον Κουτρουμπή να διώχνει σε πλάγιο πριν η μπάλα φτάσει στον Μασούντ.
19:44

12'

Σέντρα από τον Χουλτ από τα αριστερά, ο Λουντ με ένα γυριστό πήγε να βάλει το γκολ της αγωνιστικής, όμως η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. Πρώτη τελική για τους πράσινους.
19:43

11'

Ένταση ανάμεσα σε Κόρμπο και Μπεργκ επεμβαίνουν γρήγορα οι πιο ψύχραιμοι και ηρεμούν.
19:40
Σέντρα από τον Βιγιαφάνιες έδιωξε εύκολα ο Οικονόμου.
Αρκετά λάθη από τους παίκτες των δύο ομάδων στο χώρο του κέντρου. Εκεί όπου αναμένεται να δοθούν πολλές μάχες αφού είναι δεδομένο ότι οι δύο προπονητές θέλουν να ελέγξουν τον άξονα.
19:36

5'

Ο Ανσαριφάρντ πίεσε τον Βλαχοδήμο, του έβαλε κόντρα στο βολέ του, με την μπάλα όμως να περνά άουτ.
19:35

4'

Δυνατή σέντρα από τον Χουλτ η μπάλα περνά απευθείας άουτ. Δεν πρόλαβε να μπει στη φάση ο Μπεργκ ο οποίος ήταν στο δεύτερο δοκάρι.
19:34
Πρώτη προσπάθεια για επίθεση από τον Παναθηναϊκό με τον Βιγιαφάνιες ωστόσο να ανοίγει το κοντρόλ και βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου μαζί με την μπάλα.
19:33
Κάπως έτσι αναμένεται να είναι και η διάταξη του Παναθηναϊκού σύμφωνα με τη NOVA.
19:32

1'

Ξεκίνησε η αναμέτρηση.
19:29
Έτσι αναμένεται να είναι η διάταξη του Πανιώνιου.
19:27
Οι παίκτες των δύο ομάδων είναι έτοιμοι να μπουν στον αγωνιστικό χώρο.
19:19
Ο μάνατζερ πια, Μπρούνο Τσιρίλο βρίσκεται στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης. Στα επίσημα και το πρώην μέλος της τριμελούς Επιτροπής Διαιτησίας, Δημήτρης Σαραϊδάρης.
19:18
Οι επιλογές που έχουν οι δύο προπονητές στον πάγκο τους.
Για τον Πανιώνιο είναι οι: Θεοδωρόπουλος, Νγκογκ, Αντωνιάδης, Αργυρόπουλος, Πινιώτης, Καθάριος, Ολαϊτάν
Για τον Παναθηναϊκό οι: Κοτσόλης, Κουλιμπαλί, Χουχούμης, Εμποκού, Ρέις, Ρινάλντι και Τελάντερ
19:17
Ο Βλάνταν Μιλόγεβιτς θα παρατάξει την ομάδα του με το αγαπημένο του 4-2-3-1. Μπροστά από τον Γιαννιώτη την τετράδα θα απαρτίζουν οι Τασουλής, Βλάχος, Γκιοτά και Οικονόμου. Αμυντικοί μέσοι θα είναι οι Σαββίδης και Κόρμπος. Μασούρας, Μπεντ και Μασούντ θα συνθέσουν την τριάδα πίσω από τον Ανσαριφάρντ.
19:16
Αναλυτικά η ενδεκάδα του Πανιώνιου: Γιαννιώτης, Τασουλής, Βλάχος, Γκιοτά, Οικονόμου, Σαββίδης, Κόρμπος, Μασούρας, Ανσαριφάρντ, Μασούντ, Μπεν.
19:15
Από τον γηπεδούχο Πανιώνιο απουσιάζουν οι Φούντας, Ρισβάνης και Σιώπης. Μάλιστα, ο τελευταίος μπήκε στο νοσοκομείο την τελευταία στιγμή λόγω γαστρεντερίτιδας.
19:12
Μία εικόνα από το γήπεδο της Νέας Σμύρνης με τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων να κάνουν το ζέσταμα τους παρουσία περίπου 500 φιλάθλων.
19:10
Με 3-5-1-1 θα αγωνιστεί ο Παναθηναϊκός. Ο Βλαχοδήμος θα είναι κάτω από τα δοκάρια, οι Ιβανόφ, Μολέντο και Κουτρουμπής στα στόπερ. Δεξιά ο Μέστο αριστερά ο Χουλτ με τους Ζέκα, Λουντ και Γουακάσο να είναι στα χαφ. Λίγο πιο μπροστά τους θα αγωνιστεί ο Βιγιαφάνιες και μοναδικός προωθημένος θα είναι ο Μπεργκ.
19:09
Αναλυτικά η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Βλαχοδήμος, Μέστο, Μολέντο, Κουτρουμπής, Ιβανόφ, Χουλτ, Ζέκα, Λουντ, Βιγιαφάνιες, Γουακάσο, Μπεργκ.
19:07
Ξεκινώντας από τον φιλοξενούμενο Παναθηναϊκό αξίζει να τονίσουμε ότι ο Αντρέα Στραματσόνι έχει προχωρήσει σε τέσσερις αλλαγές στην ενδεκάδα. Πιο βασική από αυτές είναι η παρουσία του Βλαχοδήμου κάτω από τα δοκάρια αντί του Στιλ.
19:06
Ο Πανιώνιος προέρχεται από τη νίκη επί του ΠΑΟΚ, ενώ οι πράσινοι από τις ήττες σε Ελλάδα και Ευρώπη από τον Ολυμπιακό και τον Άγιαξ αντίστοιχα.
19:04
Σε περίπου μισή ώρα θα έχουμε τη σέντρα στο ματς του Πανιώνιου με τον Παναθηναϊκό.